TUKOJE SISI?

Ona, tunalalamika, tunakosoa, tunafoka lakini yote hayo ni mafuta juu ya mgongo ya chupa.
Kwa ndani ni Uozo na harufu kali ya Ufisadi.
Hata wabunge wetu ni yale yale tu, Shida tupu!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s